Giresun Haber

Ordu Giresun Havalimanı Daha Yeşil Yerel Haberler

Ordu Giresun Havalimanı Daha Yeşil

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ)’nin kuruluşunun 85. Yılı, Ordu Giresun havalimanının hizmete açılışının 3. yılı kutlamaları çerçevesinde Havalimanı terminal binası üzeri yeşillendirildi.

Yapılan peyzaj çalışması sonucu, daha yeşil bir görünüm, doğaya katkı, orman ve ağaç sevgisi ve bu konuda farkındalık oluşturulması amacıyla; Ordu Giresun Havalimanı terminal binası çatısına; 150 adet saksılı mavi ladin,  50 adet saksılı batı ladini, 25 adet saksılı akdeniz defnesi ve 15 adet saksılı erguvan olmak üzere toplam 240 adet boylu fidan yerleştirildi. Ayrıca; çatıda uygun yerlere 5 adet vangelya, 5 adet abelya, 5 adet kartopu, 10 adet filbahri, 10 adet havlu püskülü, 10 adet alaca japon taflanı ve 15 adet ortanca olmak üzere toplam 60 adet fidan dikildi.

20 Mayıs 1933’de kurulan Devlet hava Meydanları İşletmesinin kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Ordu Giresun Havalimanı terminal binası üzerine yerleştirilen ve dikilen fidanlar, bu konuda DHMİ terminal binalarında Türkiye’de yapılan ilk çalışma oldu.

Ordu Giresun havalimanı açılışında da; Havalimanı girişi ve yerleşkesi içerisinde uygun yerlerde çevre düzenlemesi sonrası ağaçlandırma çalışmaları Bölge Müdürlüğümüzce yapılmıştı.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Giresun'da Elektrik Akımına Kapılan Kişi Hayatını Kaybetti

DEVAMI

Muhtarlarla İmar Barışı Bilgilendirme Toplantısı

31 Aralık 2017 tarihinden önce yapı ruhsatı olmayan veya yapı ruhsatı olduğu halde yapı ruhsatına aykırı olarak inşa edilmiş kırsal ve kentsel bölgelerdeki tüm yapıların sahipleri bu aftan yaralanabileceği belirtilen toplantıda, 8 Haziran 2018 tarihinde başlayan başvuruların 31 Ekim 2018 tarihinde sona ereceği ifade edildi.

DEVAMI
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Bu Yıl : 1
Toplam : 1
Kayıt/Güncelleme: : 1 / 24.06.2018

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır