Giresun SGK'dan Yapılandırma Ve İkramiye Açıklaması Ekonomi

Giresun SGK'dan Yapılandırma Ve İkramiye Açıklaması

SGK’ DA EMEKLİYE BAYRAM İKRAMİYESİ VE

MAAŞ ÖDEMELERİ İLE

PRİM BORÇLARINA YENİDEN YAPILANDIRMA

Giresun Sosyal Güvenlik İl Müdürü Erdal Özdemir, yeni uygulanacak mevzuatla ilgili basın açıklamasında bulundu. Devletimizce hayata geçirilen ve emeklilerimize Ramazan ve Kurban Bayramlarında ödenmek üzere verilecek 1000 TL ikramiye ödemesi İçin, haziran ayının 7'sinde emekli Sandığı ve Bağ-kur emeklilerimizin, 8’ inde ise SSK emeklilerimizin ve hak sahiplerinin ikramiyelerini ödeyeceğiz. Haziran ayının 11-12-13'ünde de emekli maaşlarının ödemelerini gerçekleştireceğiz. Bu kapsamda İl Müdürlüğümüze 2018 Mayıs ayı içerisinde emeklilik müracaatı yapan tüm başvurular sonuçlandırılarak, emekli olmalarını ve ikramiye ödemelerinden faydalanmasını sağladık.

7103 sayılı kanun ile getirilen istihdam teşviklerimiz devam etmektedir. Bu teşvikleri bildiğiniz üzere; ilave istihdam teşviği, bir senden bir benden teşviği, ve asgari ücret desteği teşviğidir. Getirilen bu teşviklerle maaş ve sigorta pirim desteği 31.12.2020 tarihine kadar devam edecek olup, özellikle küçük esnafımız rahat bir nefes alacak ve rekabet edebilir bir duruma getirilecektir. Tarihin en büyük istihdam teşviğinden girişimcilerimiz ve işverenlerimizin faydalanmaları için ziyaret ve toplantılar yapıyoruz, vatandaşlarımızın azami derecede teşviklerden faydalanmasını istiyoruz.

Ayrıca 7143 Sayılı "Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun" 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğini yapılandırma Yasasının, Sosyal Güvenlik kapsamında sağladığı büyük kolaylıklar ve imkanlar sunmaktadır.

1-) 2018 Mart ve öncesi SGK'ya olan Prim, İşsizlik Sigortası Primi, İdari Para Cezası, Eğitime katkı payı, Özel işlem vergisi, Damga Vergisi, Emeklilik keseneği, Kurum karşılığı, Sosyal Güvenlik Destek Primi, Topluluk Sigortası primi, İsteğe bağlı sigorta primi borçları gecikme zammı/cezası yerine ;

Yİ-ÜFE hesaplanarak iki ayda bir ödenmek üzere 18 eşit taksite kadar (toplamda 36 ay vade) yapılandırılacak. Peşin ödeyene gecikme zammı/cezası yerine hesaplanan Yİ-ÜFE de yüzde 90 indirim.İlk iki taksit süresinde ödeyene gecikme zammı/cezası yerine

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Bu Yıl : 1
Toplam : 1
Kayıt/Güncelleme: : 1 / 19.07.2019

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır