Çinli Yatırımcılardan Giresun Ziyareti Yerel Haberler

Çinli Yatırımcılardan Giresun Ziyareti

 Vali  Harun Sarıfakıoğulları, Çin Halk Cumhuriyetinden gelen yatırımcıları makamında kabul etti.
 
Çinli Shandong Huaxing Taifeng İthalat ve İhracat Limited Şirketinin CEO’su  Fei Lihua ve Fiskobirlik Yönetim Kurulu Üyesi Halit Ayar ile beraberindekileri kabul eden Vali Sarıfakıoğulları, konuklarıyla bir süre sohbet etti.
 
Firmalarının, Shandong Huaxing Taifeng İthalat ve İhracat Limited Şirketi, Huaxing Taifeng ZhongCai Uluslararası Ticaret İthalat ve İhracat Limited Şirketi’nin yüzde yüz iştirak şirketi olup, Devlet Konseyi Varlık Denetimi ve İdare Komisyonu’na bağlı olduğunu belirten CEO’su  Fei Lihua  şirketlerinin Çin’in en büyük 100 şirketinden biri olduğunu söyledi.  CEO’su  Fei Lihua  “Şirketimiz; ithalat ve ihracat, yurtiçi ticaret ve lojistik işlerini bütün olarak içeren kapsamlı bir ticaret şirketidir. Başlıca ürünlerimiz arasında tahıl ve tarım ürünleri, maden ürünleri ve işlenmiş ürünler, kimyasal enerji ürünleri, yapı malzemeleri ve mekanik ürünler bulunmaktadır. Şirketimiz, şirketler grubuna güvenerek, sektörde kendini sağlama alıp, aktif olarak genişlemeyi; iş alanlarının genişlemesini sağlayıp, kendi rekabet gücünü artırıp, iç ve dış ticareti bir bütünde toplayarak, çok çeşitli ticaret yöntemlerini kullanabilen kapsamlı bir ticaret platformu haline gelmeyi umut ediyor.
 
Türkiye'den ithal etmeyi umduğumuz ürünler arasında: fındık, ayçiçek yağı (ham yağ ve esansiyel yağlar dahil) ve krom cevheri bulunmaktadır.
 
Günümüzde ki “Kuşak ve Yol” projesi çatısı altında, Çin ve Türkiye arasındaki ticaret iş birliği giderek daha da yakınlaşmakta olup şirketimiz de ilgili projeleri gözden geçirmektedir. İlerleyen süreçte ülkenizde tarımsal ve ticari alanlara yatırımlar yapmayı planlıyoruz” dedi.
 
Fei Lihua, ticari projeleri müzakere etmek üzere 6 - 13 Haziran 2018 tarihleri arasında Türkiye'yi tekrar ziyaret edeceklerini sözlerine ekledi.
 
Çinli konuklarını ilimizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti belirten Vali Sarıfakıoğulları, kendilerini fındığın başkenti ve kalbi olan Giresun’umuza yatırım yapmaya davet etti.


 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Karan'dan Kenevir Açıklaması

DEVAMI

Kuvvetli Fırtına Hasara Neden Oldu

Valilik olarak yaraların sarılması için gerekli çalışmalar başlatılmıştır. Söz konusu afet ile zarar gören vatandaşlarımızın en geç 1 hafta içerisinde il merkezinde Valiliğimiz İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne, ilçe merkezlerinde ise Kaymakamlıklara müracaat etmeleri gerekmektedir.

DEVAMI
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 876
Bu Ay : 3073
Bu Yıl : 3073
Toplam : 3073
Kayıt/Güncelleme: : 1119 / 14.01.2019

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır