Karadeniz Turizm Çalıştayı Türkiye

Karadeniz Turizm Çalıştayı

 Vali Harun Sarıfakıoğulları, Ordu ilinde gerçekleştirilen II.Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) Ülkeleri Doğu Karadeniz Turizm ve Yatırım Zirvesine katıldı.
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayelerinde, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ile Türk Hava Yolları (THY) işbirliğinde, Giresun ve Ordu Valiliği adına İl Kültür ve Turizm Müdürlüklerinin katkılarıyla, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerinin turizm potansiyelini Türkiye ve Karadeniz pazarına çekmek ve kültürel işbirliği başta olmak üzere ikili ilişkileri geliştirmek amacıyla yapılan II. Ortadoğu ve Kuzey Afrika Ülkeleri (MENA) Karadeniz Turizm ve Yatırım Zirvesi kapsamında “Karadeniz Turizm Çalıştayı”  düzenlendi.
 
Ordu Aktuğ Otel’de 3 Mayıs Perşembe günü saat 15.30 da başlayan ve 5 Mayıs Cumartesi gününe kadar devam edecek olan II. Ortadoğu ve Kuzey Afrika Ülkeleri (MENA) Karadeniz Turizm ve Yatırım Zirvesi’nin ilk günü düzenlenen “Karadeniz Turizm Çalıştayına;  Vali Harun Sarıfakıoğulları, Ordu Valisi Seddar Yavuz, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ömer Arısoy, bakanlık yetkilileri, Giresun, Ordu, Trabzon, Rize, Gümüşhane ve Artvin illerinden Belediye, Üniversite, Kültür ve Turizm Müdürlüğü, TSO, Esnaf Sanatkarlar Odası, TÜRSAB, TÜREB ve turizm derneği temsilciler ile diğer ilgililer katıldı.
 
VALİ SARIFAKIOĞULLARI : “BİZ BU ŞANSI İYİ KULLANMAYI ARZU EDİYORUZ”
 
Vali Sarıfakıoğulları, çalıştayda yaptığı konuşmada, MENA zirvesinin bölge için büyük bir şans olduğunu belirterek, “Biz bu şansı iyi kullanmayı arzu ediyoruz. Hem bölgemizin hem bölge illerinin tanıtımı noktasında en verimli şekilde bu zirveyi kullanıp, turizm potansiyelinden almış olduğumuz payı arttırma iradesi taşıyoruz. Karadeniz illeri sadece yeşili, kültürel varlıkları değil, bütün total yapısı ile çok büyük bir potansiyel içeriyor. Bizim bu potansiyeli daha dinamik hale getirmek hepimizin elinde. Biz Giresun ölçeğinde bütün sektör temsilcileri ile iki ayda bir, bir araya geliyoruz. Yine Turizm koordinasyonu kurulu üyelerimizle 75 arkadaşımızla bu konuda ortak fikir birliği yaptık. Sürekli kanaatlerimizi bir araya getirip turizmin geliştirilmesi neler yapabiliriz sorusunun cevabını arıyoruz” dedi.
 
BAKANLIK MÜSTEŞARI ARISOY: “AMACIMIZ, BÖLGEMİZİN TURİZMİNİ GELİŞTİRMEK VE ÇEŞİTLENDİRMEK”
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ömer Arısoy, II. Ortadoğu ve Kuzey Afrika Ülkeleri (MENA) Karadeniz Turizm ve Yatırım Zirvesinin ilkinin geçen yıl Rize’de yapıldığını hatırlatarak “Amacımız, bölgemizin turizmini geliştirmek ve çeşitlendirmek.  Bakanlığımız,  Valilerimiz, İl Kültür Müdürlerimiz, Belediyeler, Üniversiteler ve turizmimizin birleşenlerinden müteşekkil bir çalıştayla; bölgemizin turizmini nasıl geliştirilir, daha iyi duruma nasıl getirebilir, nasıl çeşitlendirebilir, turizmi bölgede 12 aya 4 mevsime nasıl yayabilir? İçin bir aradayız. Bölgede ki turizm işletmeleriyle sektörüyle Kuzey Afrika ve Orta Doğudan gelen turizm yatırımcısı seyahat acentesi konaklama tesisi ve gazetecileri bir araya getirdik. Başka bir mekânda, şuanda orada bu yüz yüze görüşmenin devam ettiğini söyleyeyim. Bir taraftan da biz gelmişken bürokrat arkadaşlarımla birlikte bakanlığımız ve valilerimiz, yerel yönetimlerimizle birlikte meselelerimizi konuşalım, birlikte bir sinerji üretelim, bunun için buradayız. Turizm, bütün kamu ve özel sektörün birlikte hareket etmesini gerektiren bir mesele. Bölgemizde turizm hareketliliği var. Bizim üzerimize düşen görev, gelen turisti memnun ederek, her turisti yeni turist gönderecek şekilde memnun etmek. Bunu sadece sektör bileşenleri tarafından değil, esnafıyla, bütün bir yöre halkı olarak sağlamamız lazım” diye konuştu.
 
ORDU VALİSİ YAVUZ : “ÇALIŞTAYIN ORDU’YA VE TÜM KARADENİZ’E HAYIRLI OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM”
 
Ordu Valisi Seddar Yavuz ise yaptığı konuşmada “Sizleri Ordu’da görmekten ve böylesine bir zirvede bir arada olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. II. Ortadoğu ve Kuzey Afrika Ülkeleri (MENA) Karadeniz Turizm ve Yatırım Zirvesinin  Ordu’muzda yapılmasını sağlayan çok kıymetli devlet adamı, siyaset adamı Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Prof.Dr.Numan Kurtulmuş beyefendiye de teşekkürlerimi ve şükranlarımı arz etmek istiyor, zirvenin, Karadeniz Turizm Çalıştayının Ordu’ya ve tüm Karadeniz’e hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.
 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Kuvvetli Fırtına Uyarısı

MMeteoroloji 11. Bölge Müdürlüğünden 14 Ocak 2018 tarihinde saat 14:20?de 03(37) uyarı no ile yapılan açıklamada Doğu Karadeniz Bölgesi için kuvvetli fırtına uyarısında bulunuldu.

DEVAMI

Fındık Bahçeleri Yenilenmeli

Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan Gürcistan, Şili, Amerika, İspanya ve Fransa?nın dönüm başına 250-275 Kg fındık aldığını Türkiye?nin ise bu rakamların çok altında kaldığına dikkat çekerek, bahçelerin mutlak suretle gençleştirilmesi gerektiğini söyledi.

DEVAMI
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 846
Bu Ay : 3043
Bu Yıl : 3043
Toplam : 3043
Kayıt/Güncelleme: : 1119 / 14.01.2019

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır