Giresun'da 23 Nisan Coşkusu Yerel Haberler

Giresun'da 23 Nisan Coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, düzenlenen yürüyüş ve şölenle kutlandı.

Giresun Belediyesi tarafından hazırlanan Egemenlik Yürüyüşü Tepebaşı Debboy Mevkiinden başladı. Öğrencilerin, velilerin ve öğretmenlerin katıldığı yürüyüş belediye bandosunun çaldığı çeşitli marşlarla devam etti. Belediye Başkanı Kerim Aksu, eşi Müge Aksu ile çocukların arasında bu anlamlı yürüyüşe eşlik ettiler. İzmir Marşı eşliğinde binlerce çocuğun arasında Atatürk Meydanı’na gelen başkan Kerim Aksu, Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşları için düzenlenen saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasından sonra kürsüye çıkıp coşkulu kalabalığı selamladı.

Dünya da koltuğunu çocuklara bırakan tek lider Atatürk olduğunu hatırlatan Aksu, “ Çocuklarımızın bayramı kutlu olsun.  Büyük Önder Atatürk’ün dünyada ilk kez makamını bir çocuğa bıraktığı günün 98. Yılını kutluyoruz.  Dünya da hiçbir lider makamını çocuklara bırakmamıştır.  Bu geleneği yıllardır sürdürüyoruz. Bugün hep beraber çok önemli bir günü yaşıyoruz. Bu günü Türk çocuklarına ve dünya çocuklarına bayram ilan eden tek lider Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bugün birçok ilde bu bayramı kutlamıyorlar. Giresun da binlerce çocuk, velisi ile bu bayramı coşkuyla kutluyor. Hepinize teşekkür ediyorum. Giresun Atatürk’e bağlılığını, Cumhuriyet’e bağlılığını bugün yine göstermiştir. Büyük Önder Atatürk başta olmak üzere, şehitlerimizi, gazilerimizi minnetle anıyorum. Siz değerli hemşerilerimle bir kez daha gurur duyuyorum “ dedi.

Atatürk Meydanı’nı dolduran binlerce çocuğa Atatürk Bayrağı, Türk Bayrağı ve balon dağıtıldı. Çocuklar için çeşitli oyunlar hazırlandı. Giresun Belediyesi Konservatuarı drama öğrencileri tarafından bir konser verildi. Belediye Başkanı Kerim Aksu çocuklarla beraber hazırlanan platforma el izi bırakarak dünyaya barış mesajı verdi. Çocuk Şöleni akşam saatlerine kadar devam etti.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Karan'dan Kenevir Açıklaması

DEVAMI

Kuvvetli Fırtına Hasara Neden Oldu

Valilik olarak yaraların sarılması için gerekli çalışmalar başlatılmıştır. Söz konusu afet ile zarar gören vatandaşlarımızın en geç 1 hafta içerisinde il merkezinde Valiliğimiz İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne, ilçe merkezlerinde ise Kaymakamlıklara müracaat etmeleri gerekmektedir.

DEVAMI
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 888
Bu Ay : 3085
Bu Yıl : 3085
Toplam : 3085
Kayıt/Güncelleme: : 1119 / 14.01.2019

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır