Karan'dan Genç Çiftçi Projesine Çağrı Yerel Haberler

Karan'dan Genç Çiftçi Projesine Çağrı

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan’dan genç çiftçi projesine çağrı.

Karan, kırsal alandaki genç nüfusu korumak ve göçün önüne geçebilmek için başlatılan “Genç Çiftçi” projesi için başvuru süresinin devam ettiğini, 2018 yılı başvuru süresinin 30 Nisan 2018 tarihinde sona ereceğini bildirdi. Genç çifti projesiyle gençlerin üreterek, ekonomiye katkı sağladığını belirten Karan, kırsal alanda yaşan gençlerin bu fırsatı çok iyi değerlendirmelerini istedi.

Giresun’un tarımsal alanda fındığa bağlı bir olduğunu vurgulayan Karan, “Devlet tarafından tarımsal alanda yapılan destekler ilimizde de, fındığın yanında bitkisel ve hayvansal üretimin artmasını sağladı. Genç çiftçi projesi ile hayvancılık başta olmak üzere bitkisel üretimde gözle görülür bir artış söz konusu. İlimizde daha çok, hayvancılık, arıcılık, kültür mantarı ve örtü altı seracılık olarak görülen genç çiftçi projesinde daha fazla yararlanabilmemiz için kadın-erkek gençlerimizin bu projeyi gerekli önemi göstermelerini bekliyoruz. Projeden yararlanan gençlerimiz karşılığını ve meyvesini almaya başladı. Gençlerimiz aynı zamanda üreterek, ev ekonomilerine ve ülke ekonomisine katkı sağlamakta. 2018 yılı Genç Çiftçi projesi için başvurular sürmekte. Son başvuru tarihi 30 Nisan 2018. Genç Çiftçi projesinden yararlanmak isteyen genç çiftçilerimiz bu tarihe kadar İl ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvurarak bu projeden yararlana bilirler” dedi.

Karan, proje kapsamında 18-40 yaş arası çiftçilere 30 bin liraya kadar hibe desteği sağladığını sözlerine ekledi.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Bulancak'da Bakım Onarım Çalışmaları

DEVAMI

Şiddetli Rüzgar Enerji Hatlarına Hasar Verdi

Giresun Şehir Merkezi ve Sahil Şeridindeki ilçelerinde saat 10.00 ile 12.00 saatleri arasında etkili olan aşırı rüzgâr nedeniyle bazı evlerin çatısı uçtu, çatıdan uçan ağaç ve çinko parçaları etrafa savrulmasıyla araçlar hasar gördü.

DEVAMI
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 170
Bu Ay : 1454
Bu Yıl : 1454
Toplam : 1454
Kayıt/Güncelleme: : 568 / 12.12.2018

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır