Şehir İçme Suyu Güçlendiriliyor Yerel Haberler

Şehir İçme Suyu Güçlendiriliyor

Giresun Belediyesi şehir genelinde içme suyu yatırımlarına devam ediyor.

Belediye Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından şehir içme suyuna ilave olarak iki adet yeni su kuyusu açıldı. Açılan kuyuların terfi merkezlerine bağlantı çalışmaları da hızlı bir şekilde yürütülüyor.

Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun şehir içme suyunun daha çok güçlendirilmesi ve ileride oluşabilecek su sıkıntılarının da önüne geçilebilmesi adına vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından Aksu Mahallesi Etbaşoğlu bölgesinde yeni su kuyusu açma çalışmalarına başlandı ve yapılan sondaj çalışmaları sonucunda ise iki adet kuyu vuruldu. Müdürlük ekipleri akabinde kuyuların inşaat çalışmalarına başladı. Sıralı çalışmalar devam ederken, ekipler tarafından açılan yeni kuyular ile yine aynı bölgede bulunan mevcut içme suyu terfi merkezlerine 200’lük ve 400’lük borular ile bağlantılarının yapımına başlanıldı. Açılan kuyular, saniyede yaklaşık 80 litre su pompalayabilecek. Etbaşoğlu içme suyu terfi merkezinin güçlenmesi ile şehir genelinde bulunan diğer su depolarının da büyük bir bölümü buradan beslenecek.

Bölgede devam eden çalışmaları Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Karabıçak, Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Ozan Faik Kılıç ile yerinde inceleyerek, ilgili mühendis ve şeflerden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yapılan çalışmaları değerlendiren Başkan Yardımcısı Karabıçak şunları söyledi; “Aksu Mahallesi Etbaşoğlu bölgesinde ekiplerimiz tarafından yeni içme hat çalışmaları yürütülüyor. Bu yıl kış çok kurak geçti. Dağlarda kar yok, derelerin su seviyeleri çok düşük. Derelerin seviyesinin düşük olması sadece kar yağmamasından da değil, su bölgelerinde kurulu olan HES’lerin bıraktığı can sularının bizim içme sularımıza yetmemesi. Çok tehlikeli bir durum söz konusu, özelliklede HES’lerden kaynaklı. Bu nedenlerden dolayı da Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğümüz buna tedbir almak için Etbaşoğlu bölgesinde iki adet takribi 80 litre saniye su alabileceğimiz iki tane derin kuyu vurdular. Umuyoruz bu kuyular sayesinde, yazın bu olumsuz şartlardan kaynaklı kuraklığı giderebileceğiz. HES’lerin bu şekilde çalışması büyük bir risk. Umarım yazın su ile ilgili bir sıkıntı yaşamayacağız. Almış olduğumuz bu tedbir ve çalışmalarımız bu yönde. Yazın olası bir su sıkıntısı yaşamamamız için. Müdürlük yetkililerimiz planlamalarını en üst düzeyde yapıp, çalışmaların bir an önce tamamlanması ve vatandaşımızın hizmetine sunulması için çalışmalarına hız bir şekilde devam ediyor. Giresun Belediyesi olarak elimizden gelen her şeyi yapmak zorundayız. Şehrimizin 10 yılını, 20 yılını planlayabilmeliyiz. Gerçi şehrimizin su ile ilgili daha önceden planlanmış baraj projeleri var, onların da takibini yapıyoruz. Fakat önceliğimiz ilk etapta fazla kuyu ile birlikte önümüze çıkabilecek su problemlerini girebilmek. Burada başlatmış olduğumuz çalışma şehir içme suyu adına gerçekten önemli bir çalışma. Ekiplerimiz kısa bir sürede çalışmalarını tamamladıktan sonra, yeni kuyuları hizmete açacağız.”

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 2
Bugün : 104
Bu Ay : 1434
Bu Yıl : 1434
Toplam : 1434
Kayıt/Güncelleme: : 706 / 21.03.2019

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır