Giresun Haber

Enerji Kaynağı Tesis Edildi Yerel Haberler

Enerji Kaynağı Tesis Edildi

Güce İlçesi, 1980’li yıllarda tesis edilen Tirebolu ile Espiye ilçelerinin köy şebekelerine de enerji sağlayan Tirebolu Trafo Merkezinden irtibatlı olan Espiye 3x3/0AWG enerji nakil hattından enerji almaktayken Çoruh EDAŞ Giresun İl Müdürlüğü tarafından fizibilitesi yapılarak yatırım programına dâhil edilmiştir. Bu program kapsamında başlatılan çalışmalarla Tevekli Mahallesine ana dağıtım merkezi tesis edilmiş, bağlantı hatlarıyla Tirebolu Trafo Merkezi-Çay HES Enerji Nakil Hattı 2x477MCM üzerinden Güce İlçe Merkezi ve Köylerine ikinci bir kaynaktan enerji sağlamıştır.

 

Çoruh EDAŞ Giresun İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada Bu çalışmalarla Güce İlçesi ve Köylerindeki enerji kalitesi üst seviyeye çıkarılarak ilerleyen dönemlerde oluşabilecek enerji kesintilerinin de önüne geçilmiştir. İlçe sakinleri ve özellikle muhtarlarımız tarafından memnuniyetle karşılanan çalışmalarda katkılarından dolayı Belediye Başkanı ve mahalle muhtarlarımız başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ederiz.denildi.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Giresun'da Elektrik Akımına Kapılan Kişi Hayatını Kaybetti

DEVAMI

Muhtarlarla İmar Barışı Bilgilendirme Toplantısı

31 Aralık 2017 tarihinden önce yapı ruhsatı olmayan veya yapı ruhsatı olduğu halde yapı ruhsatına aykırı olarak inşa edilmiş kırsal ve kentsel bölgelerdeki tüm yapıların sahipleri bu aftan yaralanabileceği belirtilen toplantıda, 8 Haziran 2018 tarihinde başlayan başvuruların 31 Ekim 2018 tarihinde sona ereceği ifade edildi.

DEVAMI
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Bu Yıl : 1
Toplam : 1
Kayıt/Güncelleme: : 1 / 25.06.2018

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır