Belgesiz Hayvan Ve Hayvansal Ürün Nakline Geçit Verilmiyor Yerel Haberler

Belgesiz Hayvan Ve Hayvansal Ürün Nakline Geçit Verilmiyor

Giresun İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, belgesiz canlı hayvan ve hayvansal ürünlerin yurt içi nakillerine geçit vermiyor.
 
Giresun İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, canlı hayvan ve hayvansal ürünlerin yurt içi nakillerine ilişkin; “5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu” ile yine “Yurtiçinde Canlı Hayvan ve Hayvansal Ürün Nakilleri Hakkında Yönetmelik” kapsamında belirli düzenlemeler getirildiğine dikkat çekerek, yapılan kontroller hakkında açıklamada bulundu.
 
Yapılan açıklamada; ilimizde geçtiğimiz yıl içerisinde canlı hayvan ve hayvansal ürün nakillerine yönelik olarak İl/İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri ile Emniyet ve Jandarma Teşkilatları tarafından birlikte yol kontrolleri gerçekleştirildiği belirtildi.
 
Gerçekleştirilen kontrollerde; veteriner sağlık raporu olmadan nakledilen 26 baş sığır, 16 baş koyun, 210 adet çıkma tavuk, 3 bin 316 kg sığır eti, bin 132 kg sakatat ve 347 adet yumurta için ilgililerine 5996 sayılı kanun gereğince toplam 53 bin 889 lira idari para cezası verilerek, imha, kesim ve sevk gibi çeşitli yasal yaptırımlar uygulandı.
 
Çiftlikten sofraya gıda güvenliği prensibiyle 2018 yılında da yol kontrollerine aralıksız devam edildi. İlk iki aylık periyotta yapılan denetimlerde Doğankent ilçesinde belgesiz olarak hayvansal ürün naklettiği tespit edilen biri nakil vasıtası sahibi, diğeri ürünlerin sahibi olmak üzere 2 kişiye toplam 3 bin 668 lira idari para cezası kesildi.
 
El konulan 475 kg. sakatat, yapılan muayene ve araştırmasında menşeinin belli olmaması ve uygun şartlarda taşınmaması sebebiyle insan tüketimine sunulmasının sakıncalı olacağına karar verilerek belediye ekiplerinin de desteğiyle imhası gerçekleştirildi.
 

 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 27
Bugün : 344
Bu Ay : 1628
Bu Yıl : 1628
Toplam : 1628
Kayıt/Güncelleme: : 568 / 12.12.2018

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır