II. Ulusal Kadın Sempozyumu Yerel Haberler

II. Ulusal Kadın Sempozyumu

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları eşi Hanımefendi Dr. Serpil Sarıfakıoğulları ile birlikte, 08 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde Giresun Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından düzenlenen II. Kadın Sempozyumunun açılışına katıldı.
 
"II. Ulusal Kadın Sempozyumu" tarihsel süreçte çeşitli disiplinlerde çalışmalar yapan kadınları anlamak, onların ortaya koyduğu ürünleri değerlendirmek ve biyografik/otobiyografik incelemelerde bulunmak amacıyla 8-9 Mart 2018 tarihleri arasında Giresun Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (Tarihi Rektörlük Binası)  ve Güre Yerleşkesinde gerçekleştirilecek olan sempozyumun açılışına katılan Vali Sarıfakıoğulları, kadının toplumun yapı taşı olduğunu söyledi.
 
Vali Sarıfakıoğulları, “Bugün sadece annelerimiz, kız kardeşlerimiz için değer ifade eden bir gün değil. Bugün 15 Temmuz'da Milli iradeyi haykıran ve o tankın önünde duran, çok değerli şehadet mertebesine ulaşan kadınlarımızın günü. Allah rahmet eylesin. Eğer bugün burada, bu merkezde, bu sempozyum gerçekliyorsa 15 Temmuz günü meydanlara inen ve millet iradesinin üstünde bir güç olmadığını haykıran kadınlarımızın sayesinde. Onlara şükranlarımızı ve minnetlerimizi sunuyoruz. Sadece o kadar da değil. O gün meydanlara dolduran milyonları yetiştirenlerde onlardı. Onun için bir kez daha minnet duyuyoruz. Sadece evde değil, meslek yaşamında da çok önemli başarılara, çok önemli katma değerlere imza atan ve eşsiz bir disiplin örneğidir kadınlarımız.  Ben, çalışma hayatımda kadın çalışanlarımın son derece titiz, başarılı ve özverili olduğuna defalarca tanık oldum. Birde bu kadar yükün üstüne ne yazık ki gün geçmiyor kadına karşı şiddet haberlerine tanık olmayalım. Bu gerçekten insanlık suçudur ve bunu yine ortadan kaldıracak olanda bizleriz. Bugün yapılan bu sempozyum ve sivil toplum kuruluşlarının yapacağı bu çalışmalar, bu konuda önemli adımlar taşımasına vesile olacaktır. Ben, sadece çocuklarımın annesi değil, mesleği itibarıyla çok büyük bir yükü omuzlarında taşıyan başta eşim olmak üzere bütün hanımefendilerin kadınlar gününü kutluyorum” diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından Vali Sarıfakıoğulları ve davetliler Dünya Kadınlar Günü nedeniyle açılan resim sergisini gezdi.
 
Açılış sonrası sempozyum, bilim, sanat, siyaset, edebiyat ve spor gibi çeşitli alanlarda var olan kadınların görünürlükleri ve sorunlarının ele alındı.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Giresun'da Kış Lastiği Denetimi

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada İlimizdeki şehirlerarası karayolunda seyreden tüm kamyon, çekici, tanker, dolmuş, minibüs, kamyonet türü araçlar ile Karayolu Taşıma Yönetmeliği uyarınca ?A? türü yetki belgesine kayıtlı otomobillerde (Ticari araçlarda) 01 Aralık 2018 ile 01 Nisan 2019 tarihleri arasında, şehir içi ile sahil ilçelerinde (Piraziz, Bulancak, Keşap, Espiye, Tirebolu, Görele ve Eynesil) şehir içi cadde ve sokaklarda ise 15 Aralık 2018 ile 15 Mart 2019 tarihleri arasında kış lastiği kullanılması zorunlu olduğu hatırlatıldı.

DEVAMI

KHGB 2018 yılı 2.Olağan Toplantısı

DEVAMI
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 35
Bugün : 487
Bu Ay : 3573
Bu Yıl : 3573
Toplam : 3573
Kayıt/Güncelleme: : 767 / 14.12.2018

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır