Giresun Haber

Huzurevi Sakinlerine Ziyaret Yerel Haberler

Huzurevi Sakinlerine Ziyaret

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Giresun Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinleriyle biraraya geldi.
 
Vali Sarıfakıoğulları, 5 Mart Pazartesi akşamı Giresun Merkez Erikliman Mahallesinde bulunan 76 Yatak kapasiteli Giresun Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan yaşlıları ziyaret ederek hal ve hatırlarını sordu. Huzurevi sakinleri ile akşam yemeğinde birlikte olan Vali Sarıfakıoğulları, merkezde kalanların durumları hakkında yetkililerden bilgi aldı.
 
Vali Sarıfakıoğlu’na merkezle ilgili bilgi veren Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Tosun, 76 yaşlı bireyin kaldığı huzurevi sakinlerine; konaklama ve yemek hizmeti, sağlık kontrolleri, fiziksel bakım ve rehabilitasyon hizmeti, geziler, sosyal ve kültürel faaliyetler gibi hizmetler sunulduğunu söyledi.
 
İl Müdürü Tosun, 2015 yılı Aralık ayından itibaren hizmet vermeye başlayan Giresun Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin 60 yaşın üzerindeki bakıma muhtaç veya sosyal güvencesi olmayan, kimsesiz yaşlılar kuruma başvuruda bulunabileceklerini, Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur gibi sosyal güvencesi olan emeklilerin ise, kaldıkları yerin özelliklerine göre değişen tek veya çift kişilik oda ücreti ödeyerek huzur evinde kalabileceklerini aktardı.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Giresun'da Elektrik Akımına Kapılan Kişi Hayatını Kaybetti

DEVAMI

Muhtarlarla İmar Barışı Bilgilendirme Toplantısı

31 Aralık 2017 tarihinden önce yapı ruhsatı olmayan veya yapı ruhsatı olduğu halde yapı ruhsatına aykırı olarak inşa edilmiş kırsal ve kentsel bölgelerdeki tüm yapıların sahipleri bu aftan yaralanabileceği belirtilen toplantıda, 8 Haziran 2018 tarihinde başlayan başvuruların 31 Ekim 2018 tarihinde sona ereceği ifade edildi.

DEVAMI
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Bu Yıl : 1
Toplam : 1
Kayıt/Güncelleme: : 1 / 25.06.2018

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır