Giresun'un Yatırım Arazileri Envanteri Hazırlandı Yerel Haberler

Giresun'un Yatırım Arazileri Envanteri Hazırlandı

Giresun’da yatırım yapmak isteyenlere rehberlik hizmeti görmek amacıyla, ilimizde yatırıma uygun alanların tespit edildiği envanter çalışması tamamlandı.
 
Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) 2017 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında Valiliğimiz Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından hazırlanan “Giresun Yatırım Arazileri E-envanteri” isimli proje destek almaya hak kazandı.
 
Giresun il merkez ve ilçelerde bulunan mülkiyeti hazineye, belediyelere, özel idarelere ve köy tüzel kişiliklerine ait yatırım arazileri envanteri hazırlanarak www.giresunyatirim.gov.tr internet sitesi üzerinden yatırımcılar ve ilgili kuruluşların bilgisine sunuldu.
 
Söz konusu internet sitesinde “Diğer Araziler” başlığı altında Giresun’da bulunan Vakıf Arazileri, Mesire Yerleri, Tabiat Parkları ve Turizm Merkezlerine ait bilgiler de yer almaktadır.
 
Proje kapsamında; 633 adet Arsa (Köy Tüzel Kişiliği, Belediye ve Kamu kurumlarına ait), 578 adet Kapalı Okul (fotoğraflı), 44 adet Bina/Yapı (Kargir Ev ve Arsası vb.),  “diğer araziler” menüsünde 110 adet Vakıf Arazileri, 16 adet Mesire Yeri, 6 adet Tabiat Parkı, 4 adet Turizm Merkezi, 3 Adet Tarım Müdürlüğü Arazisi girişi yapılmış ve genel olarak internet sitesinde 1393 adet envanter bilgisi yer almaktadır. Envanter listesinden gayrimenkule ait mülkiyet bilgisi, ada/pafta/parsel bilgisi, yüzölçümü, fotoğrafları, ilçe/mahalle/köy/mevkii bilgisi, sayısal haritaları, kadastro genel müdürlüğüne ait (parsel sorgulama) bilgileri ve Google maps üzerinden konumlandırılmasına ulaşılabilmektedir.
 
Proje ekibi, Valiliğimiz bünyesinde bulunan Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu görevlilerinden oluşmaktadır.
 
Projenin sunumu ile ilgili bir açıklama yapan Vali Harun Sarıfakıoğulları “Yeni Teşvik Sisteminde ilimizin 5. Bölge olması ile Genel Teşvik Uygulamaları, Bölgesel Teşvik Uygulamaları ve Büyük Ölçekli Yatırımların Teşviklerinden yararlanmayı ve azami ölçüde fayda sağlamayı hedef haline getirdik.
 
Ayrıca Ordu-Giresun havalimanının varlığı ile bölgemizin yatırımcılar açısından daha cazip hale geldiği ve son zamanlarda turizm yatırımları için Arap iş adamları başta olmak üzere yurt içi ve yurt dışından yatırımcı çekmek için çalışma başlattığımız bu günlerde elimizde doğru ve güncel bir kaynak olarak sunabileceğimiz Yatırım Arazileri E-envanteri çalışmasının önemi bir kez daha artmıştır” diyerek projenin DOKA Giresun Yatırım Destek Ofisi İl Koordinatörlüğü tarafından ilin yatırım destek ve tanıtımı konusunda hazırlanan Giresun Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi 2017 Yılı Eylem Planının yöneldiği sorun alanındaki çözüme katkı sağladığını ifade etti.
 

 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 447
Bu Ay : 1731
Bu Yıl : 1731
Toplam : 1731
Kayıt/Güncelleme: : 568 / 12.12.2018

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır