Şehit Polis Can Şencan Çeşmesi Yenilendi Yerel Haberler

Şehit Polis Can Şencan Çeşmesi Yenilendi

Giresun Belediyesi tarafından Şehit Polis Memuru Can Şencan çeşmesi yeniden düzenlendi.

Çıtlakkale Mahallesi Av. Ahmet Ersöz Sokak üzerinde bulunan ve önceki yıllarda yapılan Şehit Polis Memuru Can Şencan çeşmesi, Belediye Çözüm ve Koordinasyon Birimine bağlı Acil Ekip tarafından yeniden onarılarak hizmete açıldı.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren yetkililer şunları söyledi; “Çeşmenin ana gövdesi yerinden sökülerek, gerekli tamiratları ve boyama işlemlerinin yapılması için atölyeye götürüldü. Çeşme alanının mevcut alt zemini sökülüp, yeni bir zemin düzenlemesi yapıldı. Alanın sağ ve sol taraflarına dekoratif sokak lambaları konulup, alan içine oturma bankı, çam ağacı fidanı, yeşil alan, şehidin kısa özgeçmişinin yazıldığı büst, bayrak direği dikilip, alan koruma çemberine alındı. Zemin ve çevre düzenleme çalışmasının ardından atölyede gerekli bakım ve onarımları yapılan çeşme gövdesinin montajı yapılarak suyu bağlandı. Çalışmaların son bulmasının ardından Türk Bayrağı göndere çekildi. Şehit Polis Memuru Can Şencan, yeniden düzenlenerek hizmete açılan çeşmesi ile hatıralarda yaşayacak.

Aslen Samsun’lu olan 1976 doğumlu Şehit Polis Memuru Can Şencan ilk görevine 1994 yılında Giresun’da başlamış ve 2004 yılının Temmuz ayına kadar Giresun’da çalışmıştır. Şehit Polis Şencan 2004 yılında Giresun’dan Ağrı iline tayin olmuş, görevine başladıktan bir hafta sonra 04.08.2004 tarihinde görevli olduğu ekip aracına yapılan terör saldırısı sonucu şehit olmuştur. Şehidimizin ruhu şad olsun.”

Acil Ekip yetkilileri şehir genelinde bulunan ve şehitlerimiz adına yapılan 3 tane çeşmenin de gerekli bakım, onarım ve çevre düzenleme çalışmalarını yaparak şehitlerimizin adına yaraşır hale getirecek.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 442
Bu Ay : 1726
Bu Yıl : 1726
Toplam : 1726
Kayıt/Güncelleme: : 568 / 12.12.2018

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır