Eğitim-Öğretim Birinci Yarıyılı Değerlendirme Eğitim

Eğitim-Öğretim Birinci Yarıyılı Değerlendirme

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’nın başkanlığında 2017-2018 eğitim öğretim I. Yarıyılı değerlendirme toplantısının ikincisi  gerçekleştirildi.
 
İlimiz genelindeki anasınıfı, ilkokul müdürleri ile Halk Eğitim Merkezleri ve Rehberlik Araştırma Merkezleri müdürlerinin katılımıyla yapılan toplantıda bir konuşma yapan Vali Sarıfakıoğulları; , I.Yarıyılı değerlendirmek amacıyla gerçekleştirilen toplantının ilkini ortaokul ve liseler düzeyinde gerçekleştirdiklerini, bugünkü ikinci toplantıda ise anaokulu ve ilkokullar için değerlendirmelerde bulunacaklarını söyledi.
 
Birinci Yarıyıl sonunda verilen 15 günlük aranın, tatilin 05 Şubat Pazartesi günü sona ereceğini hatırlatan Vali Sarıfakıoğulları, öğrencilerin akademik başarılarının yanı sıra, ahlaklı, iyi insan iyi vatandaş olarak yetiştirilmesini, sosyal yönlerini geliştirecek aktivitelerle bunun desteklenmesini istedi.
 
Uyuşturucu ve madde bağımlılığı konusunda çevresel etkenlerin altını çizen Vali Sarıfakıoğulları, bu illetle ilgili çocukları bilgilendirici, uyarıcı çalışmaların yapılacağını, okul çevrelerinde alınan önlemlerin devam edeceğini ifade etti.
 
“Okul servisleri ile yemekhane ve kantinlerin denetimine hassasiyetle eğilelim” diyen tüm kurumların yapması gereken denetimleri titizlikle yerine getirmesi talimatını verdi.
 
Giresun Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda 02 Şubat 2018 Cuma günü Vali Sarıfakıoğulları başkanlığında yapılan toplantıya; İl Jandarma Komutan Vekili J.Alb. Bahri Bostancı, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt,  il milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri ve il genelindeki anaokulu ve ilkokul müdürleri ile okul aile birliği başkanları katıldı.
 
Toplantıda; İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, okullarımızda güvenli ortamın artırılmasına yönelik tedbirler ve çalışmalar, öğrenci devamsızlıklarının azaltılması ile ilgili yapılan çalışmalar ve sonuçları, Akademik Başarıyı Artırma Eylem Planı kapsamındaki faaliyetler, okul pansiyonlarının durumu ve izinsiz faaliyet gösteren eğitim/barınma yerlerinin durumuna ilişkin bilgiler verildi.
 
 
Toplantının son bölümünde, okullarımızın eğitim öğretimde karşılaştığı sorunların çözümüne ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.
 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

2 Okulda İnceleme ve Denetim

Vali Harun Sarıfakıoğulları, 15 Ekim Pazartesi günü iki okulda inceleme ve denetimde bulundu.

DEVAMI

KYK Yurt İnşaatında İncelemeler

DEVAMI
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 1140
Bu Ay : 4986
Bu Yıl : 4986
Toplam : 4986
Kayıt/Güncelleme: : 1871 / 16.11.2018

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır