Giresun Haber

Soba Zehirlenmelerine Dikkat Sağlık

Soba Zehirlenmelerine Dikkat

Ülkemizde bilgisizlik, yanlış kullanım ve ihmal yüzünden her yıl birçok kişi özellikle sobadan sızan karbonmonoksit gazı ile zehirlenmektedir. Kış mevsiminde ısınma amacıyla kullanılan soba, baca ve şofbenlerden kaynaklanan zehirlenmelerde artış görülmektedir.

Bu tür önlenebilir ölümlerin ve sakatlıkların önüne geçilebilmesi için Sağlık Bakanlığı  tarafından yürütülen “Türkiye Karbonmonoksit Zehirlenmelerinin Önlenmesi Programı ve Eylem Planı” kapsamında planlanan eğitimler, acil servislerde ve acil sağlık hizmetleri birimlerinde görev yapan hekimlere yönelik olarak, Giresun Merkez TSM hekimlerimizden Dr. Yoncagül Aydın ve Şebinkarahisar TSM hekimlerimizden Dr. Rukiye Ekinci Ünlü tarafından Merkez, Tirebolu ve Şebinkarahisar ilçelerinde (beş)5 grup halinde gerçekleştirildi.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Görele'ye Gebe Bilgilendirme Sınıfı Açıldı

Görele İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından sezaryen doğumların önüne geçmek, anneleri doğumun en doğal şekli olan normal doğuma teşvik etmek için gebe bilgilendirme sınıfı açıldı. Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, İlçe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanları ve hamile kadınlarımızın katılımlarıyla açılan bilgilendirme sınıfında, anne adaylarına doğum, emzirme ve bebek bakımı hakkında tüm eğitimlerin verilmesi amaçlanıyor.

DEVAMI

Bebek Ölümleri İl İnceleme Kurulu Toplandı

2018 yılı Mayıs- Haziran aylarına ait bebek ölümü ve ölü doğumlar 26.06.2018 tarihinde İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı salonunda Bebek Ölümleri İl İnceleme Kurulu; Giresun İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ünal Özek başkanlığında, Başkan Yardmcısı Uzm. Dr. Elif Nur Köksal, Kamu Hastaneleri Başkan Yardımcısı Dr. Hamit Öztürk, Yrd. Doç Dr. Muhammet Bulut, Op. Dr. Mehmet Albayrak, Uzm. Dr. Ahmet İhsan Kaya, Dr. Mesut Genç, Dr. Özgür Ecevit Özcan, Dr. Süha Atasoy, Uzman Nevzat Sarıyıldız, Birim Sorumlusu Hulusi Altun tarafından toplanarak bebek ölümlerini önlemeye yönelik kararlar alınmıştır.

DEVAMI
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 14
Bugün : 444
Bu Ay : 21028
Bu Yıl : 26810
Toplam : 26810
Kayıt/Güncelleme: : 2938 / 05.07.2018

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır