Vali Sarıfakıoğulları, Ordu'da Şehit Cenazesine Katıldı Türkiye

Vali Sarıfakıoğulları, Ordu'da Şehit Cenazesine Katıldı

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, 17 Ocak Çarşamba günü Isparta’da düşen askeri uçakta şehit olan iki subayın Ordu ilindeki cenaze törenine katıldı.
 
Eskişehir'den 17 Ocak 2018 tarihinde eğitim amaçlı kalkan CASA tipi askeri eğitim uçağının Isparta’nın Yalvaç ilçesinde düşmesi sonucu şehit olan Ordu’nun Fatsa ilçesi nüfusuna kayıtlı Hava Pilot Binbaşı Ümit Karamustafa ile Altınordu Yaraşlı Mahallesi nüfusuna kayıtlı Hava Pilot Yüzbaşı Ali Şahin Odabaşı, dualar ve tekbirler eşliğinde Ordu’da son yolculuklarına uğurlandı.
 
Şehit Hava Pilot Binbaşı Ümit Karamustafa ile Şehit Hava Pilot Yüzbaşı Ali Şahin Odabaşı’nın naaşı, 18 Ocak Perşembe günü öğle saatlerinde askeri uçakla Ordu-Giresun Havalimanına getirildi. 
 
Askeri uçaktan alınan şehitlerimiz, Türk Bayrağına sarılı naaşları, meslektaşlarının omzunda taşınarak cenaze nakil aracına konuldu. 
 
Şehitlerimizin naaşı, Ordu-Giresun Havalimanında; Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Vali Harun Sarıfakıoğlulları, Ordu Valisi Seddar Yavuz, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, AK Parti Ordu Milletvekilleri Oktay Çanak, Ergün Taşçı, CHP Ordu Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, mülki ve askeri erkan, protokol mensupları, siyasi parti ve STK temsilcileri, şehitlerin yakınları ve vatandaşlar tarafından karşılandı. 
 
 
ŞEHİT ODABAŞI’NIN NAAŞI GARNİZON ŞEHİTLİĞİNDE DEFNEDİLDİ
 
İlk olarak, Altınordu Yaraşlı Mahallesi nüfusuna kayıtlı Hava Pilot Yüzbaşı Ali Şahin Odabaşı için tören düzenlendi. 
 
Şehit Hava Pilot Yüzbaşı Ali Şahin Odabaşı’nın naaşı, helallik alınmak üzere Yaraşlı Mahallesindeki baba ocağına götürüldü. Burada yapılan helalleştirmenin ardından şehit Odabşı’nın naaşı, Ulu Camii’ne getirildi. 
 
Şehit Hava Pilot Yüzbaşı Ali Şahin Odabaşı’nın naaşı, Ulu camiinde kılınan cenaze namazının ardından Eskipazar mahallesinde bulunan Garnizon Şehitliğinde dualar ve tekbirler eşliğinde defnedildi.
 
Tören sonrası şehidimizin tabutuna sarılı Türk Bayrağı, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş tarafından, şehidin ailesine teslim edildi.
 
ŞEHİT BİNBAŞI KARAMUSTAFA FATSA’DA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
 
CASA tipi askeri eğitim uçağının Isparta'nın Yalvaç ilçesinde düşmesi sonucu şehit olan Fatsa ilçesi nüfusuna kayıtlı Hava Pilot Binbaşı Ümit Karamustafa için de İkindi Namazına müteakip Fatsa Hükümet Konağı önündeki 15 Temmuz Özgürlik Meydanı’nda bir tören düzenlendi.
 
Binlerce kişinin katıldığı cenaze töreninde, İl Müftüsü Mürsel Öztürk’ün cenaze namazının kılınmasının ardından şehit için helallik istedi.
 
Daha sonra askerler tarafından omuzlara alınan Hava Pilot Binbaşı Ümit Karamustafa’nın naaşı, Fatsa Asri Mezarlığında yer alan Şehitliğe defnedildi.
 
Törende, Şehit Hava Pilot Binbaşı Ümit Karamustafa’nın son örtüsü olan Türk Bayrağı, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş tarafından, şehidimizin ailesine teslim edildi.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Şehit Emniyet Müdürü Son Yolculuğuna Uğurlandı

Vali Harun Sarıfakıoğulları, silahlı saldırı sonucu şehit olan Rize İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi?nin cenaze törenine katıldı.

DEVAMI

Trabzon Valisine Ziyaret

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı?nın(DOKA) bölgesel toplantısına katılmak üzere Trabzon iline giden Vali Harun Sarıfakıoğulları, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu?nu ziyaret etti.

DEVAMI
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 27
Bugün : 321
Bu Ay : 1605
Bu Yıl : 1605
Toplam : 1605
Kayıt/Güncelleme: : 568 / 12.12.2018

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır