Hizmet İçi Eğitim Toplantısı Yerel Haberler

Hizmet İçi Eğitim Toplantısı

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, 09-12 Ocak 2018 tarihleri arasında Giresun Orman Bölge Müdürlüğü personeline yönelik düzenlenen "Yöneticilere Ve Teknik Personele Yönelik Hizmet İçi Eğitim"in kapanış toplantısına katıldı.
 
Piraziz Ramada Otelde düzenlenen eğitime, Vali Harun Sarıfakıoğulları, Giresun Orman Bölge Müdürü Mustafa Özkaya ile bölge müdürlüğüne bağlı Giresun, Ordu ve Sivas birimlerinin yetkilileri katıldı.
 
Hizmet içi eğitimin son toplantısında kısa bir konuşma yapan Vali Sarıfakıoğulları, ormancılık faaliyetlerinin önemine değindi.
 
Yapılacak çalışmalarla orman köylülerinin elde ettiği gelir anlamında büyük adım daha atılmasının hedeflendiğini belirten Vali Sarıfakıoğulları, orman emvallerinin değerlendirilmesi suretiyle dışa bağımlılığın azalmasının sağlanacağını söyledi.
 
Erozyonla mücadelede de ciddi çalışmalar yapıldığını kaydeden Vali Sarıfakıoğulları, 2018 yılında faaliyetlerin daha da artırılacağını söyledi.  Vali Sarıfakıoğulları, “Yüzde 30’un üzerine ormanlık alana sahip olan ilimizi gerçekten sizin çalışmalarınız, göstereceğiniz gayretle, performanslarla inşallah hem orman köylülerinin elde ettiği gelir anlamında bir büyük adım daha atacak, hem de orman emvalinin değerlendirilmesi suretiyle dışa bağımlılığımız, ithalatın daralmasıyla dışarıya döviz vermemiş olacağız. Bölgemiz için önemli olan noktalardan bir tanesi, eğimli bir yapıya sahip olan ilimizin, bölgemizin erozyonla mücadelesine verdiğiniz katkısı gerçekten kayda değer” diye konuştu.
 
Orman Bölge Müdürü Mustafa Özkaya da;  2017 yılının çok başarılı geçtiğini 2018’inde daha başarılı geçeceğini söyledi.
 
Seminerin ormancılık faaliyetleri açısından en uygum zaman olan Ocak ayında yapıldığını belirten Özkaya, “ Giresun, Ordu ve Sivas ili İlçelerimizden oluşan bölge müdürlüğümüzde yoğun ormancılık faaliyetleri bulunmakta ve halkımızı doğrudan hem ekonomik hem de sosyal anlamda bilgilendiren faaliyetler bunlar.  Yıl boyu bu çalışmaları sürdüren 14 şube müdürümüz, 10 orman işletme müdürümüz, fidanlık müdürümüz ve 70’e yakın şeflerimizle bizim için belki en uygun zaman olan Ocak ayında bu eğitimleri tamamlayıp, buradan çıktığımızda 2018 yılına hızlı bir giriş yapmak istiyoruz” dedi.
 
Eğitim programında başarılı olan orman işletme şubelerine, Vali Sarıfakıoğlulları tarafından "Başarı Flaması" verildi.


 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 277
Bu Ay : 5856
Bu Yıl : 5856
Toplam : 5856
Kayıt/Güncelleme: : 1167 / 17.01.2019

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır