Giresun Haber

2. OSB, Giresun'un yükselen Değeri Olacak Yerel Haberler

2. OSB, Giresun'un yükselen Değeri Olacak

Bulancak Pazarsuyu mevkiinde yapımı devam eden Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’nin, şimdiden Giresun ekonomisinin yükselen değeri olduğunu belirten Bulancak Belediye Başkanı ve Giresun 2. OSB Yönetim Kurulu Başkan V. Recep Yakar, “Tamamlandığında 5 bin ile 7 bin kişiye iş imkanı sağlayacak bölge sadece bu açıdan bakıldığında bile Giresun’a ciddi anlamda ekonomik katkı sağlayacaktır” dedi.

Bir yandan alt yapı çalışmaları devam ederken, diğer yandan bölgede faaliyet gösterecek fabrikalar ve işletmelerin bir bir yükselmeye başladığına dikkat çeken Yakar, “2. OSB gerek konumu, gerek ulaşılabilirliği ve donanımlı alt yapısı ile ciddi anlamda yatırımcıların ilgisini çeken bir bölgedir.

Türkiye’nin en büyük biyolojik yakıt fabrikası (sıkıştırılmış pelet) BİOAK yatırımını tamamlamış ve bölgemizin ilk fabrikası olarak üretim yapmaya başlamıştır. Yine ülkemizin en büyük konfeksiyon ihracat firmalarından ÜNİTEX Tekstil, yeni yatırımları için bölgemizi tercih etmiş ve en büyük yatırımcı olarak yerini almıştır. Faaliyete geçtiğinde 600 kişilik istihdamıyla başta Bulancak olmak üzere bölge ekonomisine katkıları büyük olacaktır.

Ülkemizin en köklü Tarımsal kuruluşlarından olan ve bölgemizin en önemli ürünü olan Fındığın en güçlü kuruluşlarından FİSKOBİRLİK’e 25 bin m2 arsa tahsisi tamamlanmıştır. FİSKOBİRLİK, 30 milyon TL’lik yeni yatırımıyla bölgenin en güçlülerinden olacak ve bölgemizin ürünü olan fındığın değer kazanmasına katkı sağlayacaktır. Böylece bölgesel ürüne yönelik yatırımlarında bölgemizde yer bulamadığı söylentilerinin de önüne geçilmiş oldu.

Bölgemizin ve ülkemizin en büyük ve önemli silah üreticilerinden GİRSAN Silah fabrikası da 2. OSB içindeki yerini almış ve yatırımlarını buraya kaydırmak için çalışmalarına başlamıştır. Daha birçok yatırımcımız bölgemizde yatırımlarına start vermiş ve tesisler yükselmeye başlamıştır. Tüm yatırımlar hayata geçtiğinde 2. OSB Giresun ekonomisinin en önemli yapısı haline gelecek ve yükselen değeri olacaktır” diye konuştu.

Alt yapısıyla da katkı sağlayacak

2. OSB’nin alt yapısıyla da bölgeye büyük katkısı olacağına dikkat çeken Başkan Yakar, “Gelecek ve hayata geçecek yatırımlarla bölgeye büyük katma değer sağlaması beklenen 2. OSB, alt yapı yatırımlarıyla da bölgeye can verecek. Bölgenin ihtiyacı olarak planlanan ve tesis edilen Doğalgaz ve elektrik alt yapısı aynı zamanda Bulancak ve Piraziz başta olmak üzere yakın çevresinin enerji ihtiyaçlarına da büyük katkı sağlayacak ve tüm sorunları ortadan kaldıracaktır. Bölgede bir taraftan yatırımlar hızla yükselirken bir taraftan da alt yapı çalışmaları da hızla sürdürülmektedir” dedi.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 14
Bugün : 1784
Bu Ay : 19731
Bu Yıl : 66373
Toplam : 66373
Kayıt/Güncelleme: : 2238 / 28.08.2018

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır