Giresun Haber

Gazeteciler Günü Kahvaltısı Yerel Haberler

Gazeteciler Günü Kahvaltısı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebetiyle  Vali Harun Sarıfakıoğulları, yerel basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.
 
10 Ocak Çarşamba günü saat 10:00’da Keşap Doğal Dükkan’da düzenlenen kahvaltıya, 80’den fazla basın mensubu katıldı.
 
Kahvaltıda basın mensuplarına hitaben bir konuşma yapan Vali Sarıfakıoğuulları, basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutlayarak, “Çok değerli basın çalışanları, öncelikle hepinizin Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum. Sizler demokrasinin sesi, çok sesliliğin sesisiniz. Bizlerin sesisiniz. Sizler aslında Giresun’un sesisiniz. Bizim bu sese ihtiyacımız var. Bizim yaptıklarımızı kontrol etme amacıyla sizin sesinize ihtiyacımız var. Sokağın gözü olma noktasında size ihtiyacımız var. Ve şunu ifade etmek istiyorum İyi ki varsınız. Değerli arkadaşlar, gerçekten dünya çok hızlı gelişiyor, büyüyor. Bizler sizleri hep yanımızda gördük. Çalışırken yanımızda gördük. Vatandaşlarımıza ulaşırken sizleri yanımızda gördük.  Arzu ettik ki daha şeffaf olalım. Daha ulaşılabilir olalım. Ve bu anlamda vatandaşlarımızda bunun sonuçlarından olumlu olarak etkilensin. Olumlu olarak sonuçlarını yaşasın, yaşayabilsin. Bu konuda sizlere gerçekten çok teşekkür ediyorum. İlin Valisi olarak, bir arkadaşınız, dostunuz olarak teşekkür ediyorum.  Dediğim gibi iyi ki varsınız. Hepinizin çalışan gazeteciler günü kutlu olsun. Hayatta olmayanlara Allah’tan rahmet diliyorum. Hayatta olmayan meslektaşlarımız, sizlerden önce bu konuda adım atanlar aslında bizler için, sizler için birer idol. Aynı zamanda 10 Ocak İdareciler Günü. Bütün İdarecilerin 10 Ocak İdareciler Gününü tebrik etmek istiyorum.  Sizleri bir arada beraber ve daha güçlü gördüm. Çok teşekkür ediyorum. Hepinizin günü tekrardan kutlu olsun.”  dedi.
 
10 Ocak çalışan gazeteciler günü Türk basın tarihinde önemli bir yer tuttuğunu belirten, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bekir Bayram da “10 Ocak 1961 yılında Basın Kanununda yapılan değişikle çalışan gazeteciler önemli kazanımlar elde etmiştir. Ve 10 Ocak 1961 yılından 10 Ocak 1971 yılına kadar Çalışan Gazeteciler Bayramı olarak kutlanmaya başlanmış, 1971 yılından günümüze kadar ise Çalışan Gazeteciler Günü olarak devam etmiş ancak bayram özelliğini kaybettiği için basın dayanışma gününe dönüşmüş. Bu vesileyle tüm gazeteci arkadaşlarımın bu anlamlı gününü kutluyorum” dedi.
 
Kahvaltı programı, basın mensuplarının Vali Sarıfakıoğulları’yla birlikte çektirdiği hatıra fotoğrafıyla sona erdi.


 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 18
Bugün : 1817
Bu Ay : 19764
Bu Yıl : 66406
Toplam : 66406
Kayıt/Güncelleme: : 2238 / 28.08.2018

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır