TPN Ünitesi Açıldı Sağlık

TPN Ünitesi Açıldı

 

SB-GRÜ Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım bünyesinde, TPN (Total Parenteral Nütrisyon) ünitesi yapılan açılışla hizmete girdi. Ünite hayırsever vatandaşımız Meliha-Avni Yeşilot tarafından bağışlanarak, ailenin Eskişehir’de öğretim görevlisi olan oğlu merhum Yrd. Doç. Dr. Şenel Yeşilot anısına yapıldı.

2017 Aralık itibari ile hizmet vermeye başlayan TPN ünitesinin 5 Ocak Cuma günü resmi açılışı yapılarak,  Giresun Milletvekili  Sabri Öztürk, İl Sağlık Müdürü  Op. Dr. Hasan H. Arslantürk tarafından Yeşilot ailesine teşekkür edilerek plaket verildi.

Hastanenin Yenidoğan Yoğun Bakım Sorumlusu Uz. Dr. Muhammet Bulut yapılan hizmet hakkında bilgi vererek “Prematüre bebeklerde çok küçük oldukları ve sistemsel hastalıklarından dolayı ağızdan beslenemediklerinden dolayı steril bir oda içinde yaşaması ve tedavisi için hazırlanan solüsyonlarla damardan beslenme yapılıyor. Bebeğin kuvöz içinde TPN ile beslenerek kilo takibi yapılarak büyümesi sağlanır ve belli bir ağırlığa eriştiğinde ağızdan beslenmeye başlanır. Bölgemizde sayılı hastanede bulunan bu ünitenin İlimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Başhekim v. Uz. Dr. Azime Bulut; “İl dışına sevk edilen yenidoğan bebeklerin ilimizde tedavisi için gerekli olan TPN Ünitesi yenidoğan beslenmesinde ve ilaçlarının steril bir şekilde hazırlanmasında kullanılmaktadır. Sadece beslenme ve ilaç desteğinin sağlanamaması sebebiyle sevk oranı artmakta ailelerde şehir dışına gitmesi gerekiyordu. Bu anlamlı bağışlarından dolayı ailemize teşekkür ediyoruz. TPN ünitesi ile il dışından gelen hastalara da hizmet vereceğimizi belirtmek isteriz”  şeklinde konuştu.

İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hasan H. Arslantürk;  “ailemizin başı sağolsun, sağlık hizmetlerine siz hayırsever vatandaşlarımızın yaptığı katkılar büyük önem arz ediyor.  Yapmış olduğunuz bu örnek davranıştan dolayı hastalarımız adına teşekkür ediyorum” dedi.

Giresun Milletvekili  Sabri Öztürk aileye hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ederek, hayırlı olmasını diledi.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Giresun'da Gıda Denetimleri Devam Ediyor

DEVAMI

Eş Zamanlı Uygulama

Görele Belediyesi İtfaiye ve Zabıta teşkilatının destek verdiği Op. Dr. Ergun Özdemir Görele Devlet Hastanesinde yapılan yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı.

DEVAMI
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 2
Bugün : 67
Bu Ay : 422
Bu Yıl : 422
Toplam : 422
Kayıt/Güncelleme: : 355 / 25.03.2019

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır