Giresun Haber

TPN Ünitesi Açıldı Sağlık

TPN Ünitesi Açıldı

 

SB-GRÜ Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım bünyesinde, TPN (Total Parenteral Nütrisyon) ünitesi yapılan açılışla hizmete girdi. Ünite hayırsever vatandaşımız Meliha-Avni Yeşilot tarafından bağışlanarak, ailenin Eskişehir’de öğretim görevlisi olan oğlu merhum Yrd. Doç. Dr. Şenel Yeşilot anısına yapıldı.

2017 Aralık itibari ile hizmet vermeye başlayan TPN ünitesinin 5 Ocak Cuma günü resmi açılışı yapılarak,  Giresun Milletvekili  Sabri Öztürk, İl Sağlık Müdürü  Op. Dr. Hasan H. Arslantürk tarafından Yeşilot ailesine teşekkür edilerek plaket verildi.

Hastanenin Yenidoğan Yoğun Bakım Sorumlusu Uz. Dr. Muhammet Bulut yapılan hizmet hakkında bilgi vererek “Prematüre bebeklerde çok küçük oldukları ve sistemsel hastalıklarından dolayı ağızdan beslenemediklerinden dolayı steril bir oda içinde yaşaması ve tedavisi için hazırlanan solüsyonlarla damardan beslenme yapılıyor. Bebeğin kuvöz içinde TPN ile beslenerek kilo takibi yapılarak büyümesi sağlanır ve belli bir ağırlığa eriştiğinde ağızdan beslenmeye başlanır. Bölgemizde sayılı hastanede bulunan bu ünitenin İlimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Başhekim v. Uz. Dr. Azime Bulut; “İl dışına sevk edilen yenidoğan bebeklerin ilimizde tedavisi için gerekli olan TPN Ünitesi yenidoğan beslenmesinde ve ilaçlarının steril bir şekilde hazırlanmasında kullanılmaktadır. Sadece beslenme ve ilaç desteğinin sağlanamaması sebebiyle sevk oranı artmakta ailelerde şehir dışına gitmesi gerekiyordu. Bu anlamlı bağışlarından dolayı ailemize teşekkür ediyoruz. TPN ünitesi ile il dışından gelen hastalara da hizmet vereceğimizi belirtmek isteriz”  şeklinde konuştu.

İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hasan H. Arslantürk;  “ailemizin başı sağolsun, sağlık hizmetlerine siz hayırsever vatandaşlarımızın yaptığı katkılar büyük önem arz ediyor.  Yapmış olduğunuz bu örnek davranıştan dolayı hastalarımız adına teşekkür ediyorum” dedi.

Giresun Milletvekili  Sabri Öztürk aileye hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ederek, hayırlı olmasını diledi.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Görele'ye Gebe Bilgilendirme Sınıfı Açıldı

Görele İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından sezaryen doğumların önüne geçmek, anneleri doğumun en doğal şekli olan normal doğuma teşvik etmek için gebe bilgilendirme sınıfı açıldı. Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, İlçe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanları ve hamile kadınlarımızın katılımlarıyla açılan bilgilendirme sınıfında, anne adaylarına doğum, emzirme ve bebek bakımı hakkında tüm eğitimlerin verilmesi amaçlanıyor.

DEVAMI

Bebek Ölümleri İl İnceleme Kurulu Toplandı

2018 yılı Mayıs- Haziran aylarına ait bebek ölümü ve ölü doğumlar 26.06.2018 tarihinde İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı salonunda Bebek Ölümleri İl İnceleme Kurulu; Giresun İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ünal Özek başkanlığında, Başkan Yardmcısı Uzm. Dr. Elif Nur Köksal, Kamu Hastaneleri Başkan Yardımcısı Dr. Hamit Öztürk, Yrd. Doç Dr. Muhammet Bulut, Op. Dr. Mehmet Albayrak, Uzm. Dr. Ahmet İhsan Kaya, Dr. Mesut Genç, Dr. Özgür Ecevit Özcan, Dr. Süha Atasoy, Uzman Nevzat Sarıyıldız, Birim Sorumlusu Hulusi Altun tarafından toplanarak bebek ölümlerini önlemeye yönelik kararlar alınmıştır.

DEVAMI
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 14
Bugün : 444
Bu Ay : 21028
Bu Yıl : 26810
Toplam : 26810
Kayıt/Güncelleme: : 2938 / 05.07.2018

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır