Giresun Haber

Kent Konseyine Ziyaret Siyaset

Kent Konseyine Ziyaret

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu Giresun Kent Konseyi’ni ziyaret ederek, Başkan N. Uğur Karaibrahimoğlu ve diğer konsey üyelerine TBMM’deki çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Karaibrahimoğlu: SİYASET ÜSTÜ BİR KURUMUZ… Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Karaibrahimoğlu, ilk kez bir milletvekilini konuk ettiklerini belirterek, “Kent konseyi, ilimizdeki STK’ların birleşerek oluşturduğu yön veren, tavsiyelerde bulunan, gündem oluşturan siyaset üstü bir kurum. Sorunlarımızın çözümünde sizinle ve diğer milletvekillerimizle, kurum ve kuruluşlarımızla birlikte çalışmalar yapmak istiyoruz. Bugün sizi dinleyeceğiz, görüş alışverişinde bulunacağız” dedi. Bektaşoğlu ise “Konseyiniz başarılı çalışmalarla ilimizin sorunlarını kamuoyunun gündemine taşıyor. Sizleri hem bu nedenle hem de demokrasiye denetim gücünüzle yaptığınız katkılar, bizleri yönlendirici çalışmalarınız nedeniyle kutluyorum” ifadesini kullandı. BEKTAŞOĞLU: KALKINAMIYORUZ… CHP Milletvekili “Siyaset yoluyla kalkınan gelişen eğitim, sağlık, ulaşım gibi ana sorunlarını çözen çevre illeri arasında sıkışıp kaldık. Bu makus talih değildir. Böyle bir talihi reddediyoruz, değiştirmek istiyoruz. Hepimizin ortak dileği bu” değerlendirmesini yaptı. Giresun’un sorunlarını TBMM’de önergelerle, verdiği kanun ve araştırma teklifleriyle taşıdığını ve konuşmalarıyla dile getirdiğini söyleyen Bektaşoğlu, 2018 yılında da en başta; işsizlik, buna bağlı olarak göç ve diğer ekonomik, sosyal sorunlarla uğraşacaklarını ifade etti. Bektaşoğlu” Türkiye’de işsiz nüfusu çalışan nüfusa oranla en fazla olan il Giresun. 40 bine yakın kişi kayıtlı işsizimiz var. Yeni açılan yatırıma, istihdama dönük tek bir devlet, özel sektör kuruluşu yok. Bu sorunu çözmeliyiz” dedi. HİZMET Bektaşoğlu, konuşmasında Eğribel’e sadece tünelin yetmeyeceğini, yüksek standartlı ticaret yolu ile İç Anadolu’ya bağlantılarının da yapılması gerektiğini, limanın işlevsel hale gelmesini, Güney Çevre Yolu’nun yapım ihalesinin gerçekleşmesini, ilin tamamının doğalgaza kavuşturulmasını ve Torul-Tirebolu-Trabzon demiryolu bağlantısının kurulmasını, tıp fakültesinin hastanesinin açılmasını, yaylaların ilin ekonomik gelişmesine, kalkınmamıza katkı sağlayacak politikalarla desteklenmesini, fındığın üretiminden ihracatına kadar geçen süreci kapsayan Milli bir devlet politikasının olmasını ve mamul sanayisinin kurulmasını istediklerini belirterek, bu öncelikler için mücadele edeceklerini söyledi. Toplantı sonunda Başkan Uğur Karaibrahimoğlu ve diğer üyeler Bülent Bektaşoğlu’na çeşitli konularda görüşlerini aktardılar.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Merkez Köy Muhtarlarını Ziyaret

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ve beraberinde bulunan meclis üyeleri yeni hizmet binasına taşınan Giresun Merkez Muhtarlar Derneği'ni ziyaret etti.

DEVAMI

Başkan Erener Muhtarlala Toplandı

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, muhtarlar derneği başkanları, tüm köy ve mahalle muhtarları ve ziraat odası başkanları ile bir araya geldi.

DEVAMI
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 51
Bugün : 2479
Bu Ay : 35936
Bu Yıl : 35936
Toplam : 89704
Kayıt/Güncelleme: : 3336 / 17.01.2018

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır