Giresun Haber

Giresun 112 Eğitim Ölçme ve Değerlendirme Yarışması Sağlık

Giresun 112 Eğitim Ölçme ve Değerlendirme Yarışması

Program her yıl Giresun 112 İl Ambulans Servisi Başhekimliği Eğitim Birimi tarafından hazırlanmaktadır.

İlimizde 112 çalışanlarına yönelik verilen “ Temel Modül Eğitimi, Travma Resüsitasyon Kursu, Erişkinde İleri Yaşam Desteği ve Çocukta İleri Yaşam Desteği Eğitimleri” nin ölçme ve değerlendirmesinin yarışma formatında yapıldığı bir organizasyon olup, program yılda bir kez yapılmaktadır. Giresun İl Sağlık Müdürlüğü 112 İl Ambulans Servisi Başhekimliğine bağlı olarak görev yapan ekiplerimizin o yılki eğitim seviyelerini ölçmeyi sağlamanın yanında, personelin mesleki motivasyonunu da arttırmayı hedeflemektedir. 

Program toplamda dört etaptan oluşmaktadır. Her etabın kendi içinde birinci, ikinci ve üçüncüsünü belirlenmekte ve son olarak da genel klasmanda birinci, ikinci ve üçüncüler belirlenerek kupa, madalya ve plaketler verilmektedir.

Bu yılki etkinliğe yarışmacı olarak Giresun 112 İl Ambulans Servisi Başhekimliğine bağlı 20 adet 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonuna bağlı 71 ATT, Paramedik ve Sağık Personeli katılmıştır. Yarışmaya 17 Hakem, 13 Gözetmen, 17 Mihmander ve Misafirler katılmıştır. Program dahilinde her yıl bir de söyleşi düzenlenmektedir. Geçen yıl ilimiz hastanelerinin acil servis sorumlu hekimlerinin yaptığı söyleşi İl Ambulans Servisi Başhekimimiz Dr. Mesut Özdemir moderatörlüğünde gerçekleştirilmiş, bu yıl ise Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. İsmail Cem Feridunoğlu tarafından gerçekleştirilmiştir. Feridunoğlu “Sosyal İletişim Konusunda” bilgilendirme yapmış, söyleşiye katılanların merak ettikleri sorularını cevaplamıştır.

Programa her yıl Üniversitelerin ilgili bölümleri ve bölge illerimizin eğitmenleri de davet edilmektedir. Bu yıl davet edilen Giresun Üniversitesi SMYO öğretim görevlileri ile Artvin, Gümüşhane ve Ordu illerinden eğitmenler etkinliğimize katılmışlardır.  Programın bazı etaplarında Giresun Üniversitesi SMYO öğrencileri de canlı manken olarak katılarak destek olmaktadır.

Ödüllerin dağıtımına İl Sağlık Müdürümüz Opr. Dr. Hasan H. Arslantürk, İl Halk Sağlığı Başkanımız Dr. Ünal Özek, İl Ambulans Servisi Başhekimimiz Dr. Mesut Özdemir ile Dr. Ali Menekşe Göğüs Hastalıkları Başhekim Yardımcısı Dr. Derya Kılıçer de katılmıştır.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Görele'ye Gebe Bilgilendirme Sınıfı Açıldı

Görele İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından sezaryen doğumların önüne geçmek, anneleri doğumun en doğal şekli olan normal doğuma teşvik etmek için gebe bilgilendirme sınıfı açıldı. Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, İlçe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanları ve hamile kadınlarımızın katılımlarıyla açılan bilgilendirme sınıfında, anne adaylarına doğum, emzirme ve bebek bakımı hakkında tüm eğitimlerin verilmesi amaçlanıyor.

DEVAMI

Bebek Ölümleri İl İnceleme Kurulu Toplandı

2018 yılı Mayıs- Haziran aylarına ait bebek ölümü ve ölü doğumlar 26.06.2018 tarihinde İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı salonunda Bebek Ölümleri İl İnceleme Kurulu; Giresun İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ünal Özek başkanlığında, Başkan Yardmcısı Uzm. Dr. Elif Nur Köksal, Kamu Hastaneleri Başkan Yardımcısı Dr. Hamit Öztürk, Yrd. Doç Dr. Muhammet Bulut, Op. Dr. Mehmet Albayrak, Uzm. Dr. Ahmet İhsan Kaya, Dr. Mesut Genç, Dr. Özgür Ecevit Özcan, Dr. Süha Atasoy, Uzman Nevzat Sarıyıldız, Birim Sorumlusu Hulusi Altun tarafından toplanarak bebek ölümlerini önlemeye yönelik kararlar alınmıştır.

DEVAMI
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 14
Bugün : 444
Bu Ay : 21028
Bu Yıl : 26810
Toplam : 26810
Kayıt/Güncelleme: : 2938 / 05.07.2018

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır