Giresun Haber

Şebinkarahisar'da Mesleki Yeterlilik Belge Töreni Eğitim

Şebinkarahisar'da Mesleki Yeterlilik Belge Töreni

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Şebinkarahisar ilçesinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği MEYBEM A.Ş. tarafından gerçekleştirilen Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarında başarılı olan 50 inşaat işçisi belgelerini tören ile aldı.

Şebinkarahisar Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen törene Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı,Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Fikret Günaydın ile bölgede faaliyet yürüten işletmelerin yöneticileri ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavına giren çalışanlar katıldı.

Törende konuşan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Fikret Günaydın; Mesleki Yeterlilik Belgesi ciddiye alınması ve tehlikeli-çok tehlikeli mesleklerde çalışanların ehliyeti olacak bir resmi evrak olduğuna dikkat çekti.

Başkan Günaydın; “2016 yılı ile başlayan süreç 2017 yılı ile hızlanmıştır.Giresun’da bu zamana kadar onlarca sınav gerçekleştirdik.Şebinkarahisar ilçemizde ise eylül ayı ile ilk sınavımızı inşaat alanında yaptık.2018 yılı ile her ay bu bölgede bir sınav organize etmeyi planlıyoruz.Şebinkarahisar,Alucra ve Çamoluk bölgeleri tehlikeli-çok tehlikeli mesleklerde çalışanların yoğun olduğu bir yöremizdir.Çalışanlarımızı ve esnafımızın bu süreçte mağdur olmaması adına Mesleki Yeterlilik Kurumu kontrolünde TOBB Meybem A.Ş.  uzmanları tarafından gerçekleştirilen sınavlarımızı talepler doğrultusunda sürdüreceğiz.”dedi.

Mesleki Yeterlilik Belgesinin Şebinkarahisar yöresinde sorunsuz çözümü için Şebinkarahisar Belediyesinin daima katkı sağlayacağını vurgulayan Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı,”Yakın bir dönemde başlayan belge süreci devam etmektedir.Devletimizin tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde çalışanlara yönelik belge zorunluluğundan bölgemiz insanının mağduriyet yaşamadan faydalanmasını arzuluyoruz.Devletimizin desteği ile masrafları karşılanan bu uygulama sadece inşaat grubunda değil,metal ürünleri ile diğer branşları da içermektedir ve 2018 yılı ile meslek sayısının artacağı bilinmektedir.”açıklamasını yaptı.

Mesleki Yeterlilik Belge töreninin ardından ise belge süreci hakkında işverenlere sunum gerçekleştirildi.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Okul Denetimleri Başladı

DEVAMI

Başkan Erener'den Öğrencilere Eğitim Seti

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, 2018-2019 Eğitim- Öğretim yılının başlaması nedeniyle ilçedeki okulları ziyaret ederek, 1,2 ve 3.cü sınıf öğrencilerimize içerisinde kalem, silgi ve defterden oluşan okul öncesi eğitim seti dağıttı.

DEVAMI
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 166
Bu Ay : 23793
Bu Yıl : 41627
Toplam : 41627
Kayıt/Güncelleme: : 2238 / 28.08.2018

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır