Giresun Haber

Ahşap Kalıpçılar Sınavda Ter Döktü Yerel Haberler

Ahşap Kalıpçılar Sınavda Ter Döktü

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonunda yapılan Mesleki Yeterlilik Belge sınavlarında bu hafta ahşap kalıpçılık mesleğinde çalışanlar ter döktü.Bu çerçevede Giresun’da çeşitli firmalarda çalışan 42 kişi belge alabilmek ve yasal cezayla karşılaşmamak için hafta sonu yapılan sınavlarda ter döktü.

Hafta sonu yapılan ve üç gün süren sınavları yerinde takip eden Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Fikret Günaydın;”Giresun Ticaret ve Sanayi Odası olarak Giresun genelinde organize ettiğimiz sınavlar Mesleki Yeterlilik Kurumunun gözetiminde MEYBEM A.Ş. uzmanları vasıtasıyla yapılmaktadır.Bu hafta inşaat grubunun en zor sınavı olan ahşap kalıpçılık mesleğinde sınav gerçekleştirdik.Dolayısıyla elimizden geldiği kadar belge sürecinde yararlı olabilmenin uğraşındayız.Sistem üzerinden kontrol edilen Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayanların cezai işleme maruz kalmamaları bizim için öncelikli amaçtır. “dedi.

Tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde faaliyet gösteren ve çalışanı bulunan firmaların tek tek ziyaret edilmesi yada iletişim kurulması sonucu sınavlara davet edildiğini beyan eden Günaydın;”Kapı kapı dolaşmak kaydıyla süreci anlatmakta ve belge için sınav oluşturmaktayız.Bugün inşaat alanında haftaya ise metal ürünlerinde yada makine bakımında sınav gerçekleştireceğiz.Hedefimiz firma ve çalışanlarımızın mağdur olmamasıdır.Dolayısıyla firmalarımızın bu çalışmalarımıza kulak vermeleri kendileri açısından yararlı olacaktır.”açıklamasını yaptı.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Giresun'da Elektrik Akımına Kapılan Kişi Hayatını Kaybetti

DEVAMI

Muhtarlarla İmar Barışı Bilgilendirme Toplantısı

31 Aralık 2017 tarihinden önce yapı ruhsatı olmayan veya yapı ruhsatı olduğu halde yapı ruhsatına aykırı olarak inşa edilmiş kırsal ve kentsel bölgelerdeki tüm yapıların sahipleri bu aftan yaralanabileceği belirtilen toplantıda, 8 Haziran 2018 tarihinde başlayan başvuruların 31 Ekim 2018 tarihinde sona ereceği ifade edildi.

DEVAMI
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Bu Yıl : 1
Toplam : 1
Kayıt/Güncelleme: : 1 / 25.06.2018

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır