Giresun Haber

24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı Eğitim

24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 
Vali Sarıfakıoğulları, mesajında şu ifadelere yer verdi: 
 
Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e “Başöğretmenlik” unvanının verilişinin ve Millet Mekteplerinin açılışının 89 uncu yıldönümünde, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlamanın mutluluğunu ve heyecanını, ilk günkü duygu ve düşüncelerimizden hiç birşey kaybetmeden bir kez daha yaşıyoruz.
 
Eğitime önem veren, eğitim sorunlarını çözen milletler; kültür, sanat, bilim ve teknolojide ilerleme göstermişler, ekonomik ve toplumsal hayatta başarılı olmuşlardır.
 
Toplumsal refah ve barışın tesisi noktasında önem arz eden kalkınmanın temel şartı; kaliteli bir eğitim ve yetişmiş insan gücüdür.
 
Bu nedenle eğitim, ülkelerin daima özel ilgi ve duyarlılık gösterdiği bir konu olurken, eğitimin fonksiyonlarını yerine getirmesi ve toplumsal gelişimin hız kazanması, her şeyden önce eğitimin anahtarı konumundaki öğretmenlerin özverili ve sabırlı çabalarına bağlıdır.
 
Eğitim sisteminin temel taşını oluşturan öğretmenlik, dünyanın her ülkesinde onurlu ve itibarlı meslekler arasında yer almaktadır.
 
Ülkemizin aydınlık geleceği için yarınlarımızı emanet ettiğimiz çocuklarımızı ve gençlerimizi yetiştirirken özveriyle çalışan öğretmenlerimiz, çok kutsal ve onurlu bir mesleği icra etmektedirler.
 
Okumanın ve öğrenmenin önemi medeniyetimiz için ayrı bir yere ve öneme sahiptir. Allah-u Teâla’nın Peygamberimize ilk emri ‘Oku’ olmuştur. Yine ‘Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum’ diyen ilmin kapısı Hz. Ali’nin düsturu ilmin, okumanın ve öğretmenin önemini yeterince açıklamaktadır.
 
Yine Cumhuriyetimizin Kurucusu Başöğretmen ATATÜRK’ün ‘Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir “millet” adını alma yeteneğini kazanamamıştır’ veciz sözünden de anlaşılacağı üzere öğretmenlerimizin bizler nezdinde yeri ve önemi büyüktür.
 
O, öğretmenlerimizdir ki; ülkemizin bağımsızlığı, kalkınması, huzur ve refahı için aile ile birlikte yeni neslin eğitiminde, toplumun en önemli yapı taşları arasında yer almaktadırlar. Bu yüzden Başöğretmen ATATÜRK ‘Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder’ diyerek eğitimin toplumumuzdaki yerine dikkat çekmiştir.
 
Bu nedenle; toplumumuzda her zaman ayrı bir yeri ve önemi olan, kıymeti maddi değerlerle ölçülemeyecek kadar saygın bir meslek olan öğretmenlik; temelinde sevgi ve fedakârlık yatan, milletimize hizmet etmenin en güzel yollarından birisi olmuştur.
 
Bu duygu ve düşünceler içerisinde; bu kutlu ve kutsal mesleği ilimiz genelinde, her türlü şartlar altında icra etme gayreti içinde olan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarken, şehit ve ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, görevi başındaki tüm öğretmenlerimize  sağlık ve esenlik dolu günler diliyorum.
 

 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

2 Okulda İnceleme ve Denetim

Vali Harun Sarıfakıoğulları, 15 Ekim Pazartesi günü iki okulda inceleme ve denetimde bulundu.

DEVAMI

KYK Yurt İnşaatında İncelemeler

DEVAMI
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 12
Bu Ay : 19818
Bu Yıl : 66460
Toplam : 66460
Kayıt/Güncelleme: : 2238 / 28.08.2018

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır