Giresun Haber

Mesleki Yeterlilik Sınavları Devam Ediyor Eğitim

Mesleki Yeterlilik Sınavları Devam Ediyor

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde, Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları devam ediyor.

İnşaat meslekleri ağırlıklı yapılan sınavlarda inşaat işçiliği, ahşap kalıpçılık, seramik-karo kaplama, duvarcı ve ısı yalıtım sınavlarının ardından duvarcı sınavları bu hafta sonu yapılacak.

Mesleki Yeterlilik Belgesi süreci hakkında değerlendirmede bulunan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Fikret Günaydın;”Bu hafta sonu uygulama ve teorik olarak yapılacak iki ayrı sınava, Giresun’da çalışan sıvacılık mesleği ile uğraşan inşaat çalışanlarımız katılacaktır. Bu doğrultuda Giresun Ticaret ve Sanayi Odası olarak bir yılı aşkın zamandır 40’ın üzerinde sınav ile 650 civarında çalışanımızın belge almasına katkı sağladık.Bu süreç artarak devam etmektedir.En büyük avantajımız ise, sınav ücretlerini devletimizin teşvik kapsamında karşılaması sonucu çalışanlarımıza ek bir külfet gelmemesidir.Bu belgeye sahip işçileri çalıştıranların ise sigorta işveren payını da ayrıca devletimizin finansa edeceğini tekrarlamakta yarar görüyoruz.Bizim buradaki amacımız Giresun ilimizde belgesiz işçi kalmaması ve işletmelerimizin bu süreçten ceza yememesidir.”dedi.

Ayrıca Kasım ayında ahşap kalıpçılık sınavlarının da yapılacağını ifade eden Günaydın,daha sonra metal saç işleme ve inşaat işçiliği alanlarında da MEYBEM A.Ş. ortaklığında uygulamaların gerçekleştirileceğini vurguladı

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Okul Denetimleri Başladı

DEVAMI

Başkan Erener'den Öğrencilere Eğitim Seti

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, 2018-2019 Eğitim- Öğretim yılının başlaması nedeniyle ilçedeki okulları ziyaret ederek, 1,2 ve 3.cü sınıf öğrencilerimize içerisinde kalem, silgi ve defterden oluşan okul öncesi eğitim seti dağıttı.

DEVAMI
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 182
Bu Ay : 23809
Bu Yıl : 41643
Toplam : 41643
Kayıt/Güncelleme: : 2238 / 28.08.2018

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır