Kanser Farkındalık Yürüyüşü Sağlık

Kanser Farkındalık Yürüyüşü

Görele İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından meme kanseri farkındalık ayı çerçevesinde ‘Kanser Farkındalık Yürüyüşü’ düzenlendi.
Cumhuriyet Meydanından başlayan yürüyüşe katılan Belediye Başkan Vekili  Mustafa Çınar, Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ve Görele Ortaokulu öğrencileri ile ellerinde ‘her gün 10 adım için aracını tuzağa park et, bebeğiniz için geleceğe en iyi yatırım anne sütüdür, tarama bir gününü kanser ömrünü alır, hayatınızı değil sigaranızı söndürün, hareketli yaşayın’ pankartıyla Hayrullah Koç Parkına kadar yürüdü.
Her insanın rutin olarak kanser taraması yaptırması gerektiğini belirten Çelik, “İnsanların tarama bir gününü, kanser ise ömrünü alır. Hayatımızı değil, kötü alışkanlıklarımızı söndürmeliyiz. 
Hayata daima bakış açımız bu olmalıdır. Ne yazık ki kanser, günümüzde modern tıptaki gelişmelere rağmen dünyada birinci ölüm nedenleri arasında yer alarak önemli bir halk sağlığı sorunu olarak gündemde ki yerini korumaktadır. Kanser her yaşta görülebilir bir sağlık sorunudur. Bu nedenle kanserde erken tanı önemli noktada yer almaktadır. Bunun için İlçe Sağlık Müdürlükleri halk sağlığına her zaman önem vererek, ücretsiz olarak kanser taramaları yapmaktadır” dedi.
Belediye Başkan Vekili Mustafa Çınar ise, “Bu yürüyüşün amacı kanserde farkındalık oluşturmaktı. İnşallah amacına ulaşmıştır” dedi

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Giresun'da Gıda Denetimleri Devam Ediyor

DEVAMI

Eş Zamanlı Uygulama

Görele Belediyesi İtfaiye ve Zabıta teşkilatının destek verdiği Op. Dr. Ergun Özdemir Görele Devlet Hastanesinde yapılan yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı.

DEVAMI
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Bu Yıl : 1
Toplam : 1
Kayıt/Güncelleme: : 1 / 20.07.2019

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır