Giresun Haber

Bulancak'ta Şeffaf Belediyecilik Yerel Haberler

Bulancak'ta Şeffaf Belediyecilik

Giresun ili, Bulancak Belediyesi, 2017 yılı Eylül ayına ait gelir-gider tablosunu kurumsal web sayfasında yayınlayarak tüm kamuoyuna duyurdu.

Bulancak Belediyesi gelir-gider tablolarını halkın bilgisine sunma kararı aldı. 2017 yılı Eylül ayına ait Bulancak Belediyesi Aylık Gelir-Gider Tablosu', PDF formatı haline getirilerek kurumsal web sayfası olan www.bulancak.bel.tr/gelir-gider-butcesi adresinden duyurmaya başladı.

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, göreve geldiklerinden bu yana ilçeyi halkla birlikte yönetme noktasında çok önemli adımlar attıklarını söyledi. Şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkelerinden asla ödün vermeyeceklerinin altını çizen Başkan Yakar, "Halkımızın onay vermediği, kendi yararına görmediği hiçbir çalışmanın öncüsü veya destekçisi olmayız. İlçemizi ve kendimizi birlikte yönetme şiarıyla çıktığımız bu yolda, vatandaşlarımızın belediye kaynaklarının ne şekilde kullanıldığını bilmek en doğal hakkıdır. Bu çerçevede, 2017 yılı Eylül ayından itibaren aylık olarak gelir-gider tablomuzu halkımızın bilgisine arz ettik ve etmeye devam edeceğiz. Gelir giderlerimiz, halkımızın denetimine her zaman açıktır ve bu konuda merak ettikleri her türlü soruya da yanıt vermeye hazırız. Katılımcılığı ve şeffaflığı benimseyen Bulancak’ı, diğer tüm belediyelerin örnek almasını, gelir gider hesaplarını halkın bilgi ve denetimine açmasını diliyorum" dedi.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Şehit Aileleri ve Gazileri Ziyaret

DEVAMI

Rehabilitasyon Merkezi Yoluna Asfaltlama

İlimiz merkez Erikliman mahallesindeki Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin yolunda asfaltlama çalışması başladı.

DEVAMI
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Bu Yıl : 1
Toplam : 1
Kayıt/Güncelleme: : 1 / 20.06.2018

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır